Alza prožila rekordní rok

23. 01. 2017 10:29

Zdroj: Alza.cz, výdej zboží

Podle předběžných výsledků dosáhla Alza.cz a.s. v roce 2016 rekordních tržeb ve výši 17,4 miliardy korun bez DPH (21 mld. Kč vč. DPH) a meziroční růst tak činil 22 %.

Loňský rok byl pro Alzu, největšího českého on-line prodejce, rokem rekordů. „V závěru roku u nás zákazníci nakoupili za jediný den zboží v hodnotě přes 200 milionů korun, padla i hranice miliardové tržby za jediný týden. Zavedli jsme celou řadu nových služeb a spotřebitelé nám již podruhé udělili ocenění Nejdůvěryhodnější značky roku. Je to právě důvěra zákazníků, která nás žene dopředu a nutí nás se neustále zlepšovat,“ uvedl Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alzy.

Novinky ve službách

Zásadní novinkou ve službách Alzy bylo zavedení doručování o sobotách a nedělích a rozšíření otevírací doby o víkendové dny. „Splnili jsme tím vůbec nejčastější přání zákazníků,“ řekl Havryluk.

 

Alza také jako první e-shop zavedla non-stop výdej. a před Vánoci pojízdné Alza StreetShopy. Na konci roku expandovala do zahraničí a otevřela první kamennou prodejnu mimo území České republiky a Slovenska. Mimozemšťana Alzu najdou zákazníci nyní také v Maďarsku.

Zdroj: Alza