Další výjimka z EET?

24. 11. 2016 13:47

Další změny v EET na poslední chvíli navrhuje Ministr financí Andrej Babiš. Ten chce z elektronické evidence tržeb vyjmout podnikatele, jejichž roční příjmy jsou nižší než 250 tisíc korun.

Týden před ostrým startem

Již za týden má začít elektronická evidence tržeb v ostrém provozu. Ministr financí nyní na středeční koaliční radě předložil návrh, který počítá s dalšími výjimkami, kterých by se evidence nemusela dotknout.

Kromě e-shopů, jejichž platební systém je dle Andreje Babiše příliš složitý, by se evidenci mohly vyhnout také fyzické osoby, které budou mít daň stanovenou paušálem a výše jejich příjmů bude menší než 250 tisíc Kč ročně. Podle ministra Andreje Babiše je jejich platební systém příliš složitý.

Dospíváme k názoru, že někteří, kteří nemají pravidelnou podnikatelskou činnost, kteří jen občas, nebo nepravidelně podnikají, nebo mají malé tržby, ti nejmenší by měli možnost požádat o paušální daň. Na základě výkazu podnikání do 250 tisíc ročně by si domluvili s námi daň a na základě toho by nemuseli evidovat. To nás učí život, uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Svými návrhy tak Babiš překvapil i samotného předsedu vlády Bohuslava Sobotku, který jeho postup považuje za neprofesionální a tyto kroky v něm vzbuzují nejistotu nad připraveností projektu.