I e-shopy musí vyvěsit ceduli, že se jich týká EET

08. 02. 2017 1:00

Ani ne za měsíc začnou tržby evidovat i kamenné prodejny a e-shopy. Kromě samotné evidence musí splnit také informační povinnost. V každé prodejně je nutné vyvěsit informační oznámení o tom, že evidují tržby a že se jich EET týká. Označení musí být viditelné a čitelné.Tato povinnost se týká také e-shopů, které musí oznámení vyvěsit na web.

 Povinný obsah oznámení

  • text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu,
  • text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.

Forma informačního oznámení, podklad, velikost či barva zákonem nejsou stanoveny, ale oznámení musí být viditelné a čitelné, v případě e-shopu umístěné na místě, které je viditelné pro každého návštěvníka webových stránek.

Zdroj: podnikatel.cz