Busyman zprostředkoval investice za více než 150 milionů

01. 12. 2016 12:48

Za originální českou start-upovou platformou stojí Filip Major a Jan Brody. Busyman je start-upová platforma, která se snaží propojovat tvůrce s potenciálními investory a pomáhat dotáhnout unikátní nápady k realizaci. Funguje od roku 2010  a za tu dobu již zprostředkoval investice za více než 150 milionů korun. V letošním roce s jeho pomocí našlo investory 35 projektů.

Zakladatel platformy Jan Brody říká: „Hlavní přidanou hodnotou naší platformy ale není jen zajištění financí pro projekt s komerčním potenciálem. Zaměřujeme se především na poradenství. Pomáháme zakladatelům start-upů jejich projekty profesionalizovat a dostat je do komerčního stadia.“

Nejde jen o podporu on-line projektů

Mezi aktuální projekty platformy Busyman patří například Topškolky, portál Fairplayauto, či FinGood. Busyman však podpořil i neinternetové projekty, například patentovaný stroj na recyklaci minerálních olejů či ruční výroba hodinek známým hodinářem Luďkem Serynem.

„Geneze start-upového projektu trvá několik let. Jsme hrdí na to, že většina námi podpořených projektů roste a má potenciál uspět na svém příslušném trhu,“ dodává Jan Brody.