Finanční podpora pro české startupy při účasti CES 2017 a CES Unveiled Prague 2016

18. 10. 2016 10:03

CES, zdroj: www.cta.tech

Agentura Czechinvest poskytne finanční podporu českým startupům, které zvažují účast na veletrzích a konferencích CES 2017 v Las Vegas a CES Unveiled Prague 2016. V rámci projektu CzechDemo, který má zvýšit mezinárodní konkurenceschopnost začínajících společností formou jejich účasti na mezinárodních akcích, mohou o tuto podporu žádat startupy sídlící mimo Prahu. Czechinvest uhradí až 75 % ceny za účast na akci, polovinu cestovného a náklady na překlady textů do katalogů vystavovatelů.

„Díky účasti na tomto programu budou mít firmy jedinečnou možnost prezentovat se na renomovaných akcích, získat mediální publicitu a nalézt kontakty pro rozvoj svého podnikání. Jelikož konkurenceschopnost a růst startupů závisí i na schopnostech jejich mezinárodní expanze, výzva pro ně představuje možnost překlenout počáteční bariéry a orientovat se na potřeby koncových zákazníků,“ říká Markéta Havlová, vedoucí oddělení internacionalizace – odboru Startupů agentury Czechinvest.

Kdo se může do programu přihlásit?

O příspěvek mohou zažádat startupy, které nejsou starší než pět let a které mají maximálně 50 zaměstnanců. Musí jít o právnické osoby s motivací k mezinárodnímu působení.

Výše příspěvku

CES Unveiled Prague 2016 se uskuteční 20. října 2016 v pražském hotelu Boscolo a Czechinvest nabízí úhradu poplatku ve výši 300 euro na každého schváleného žadatele. CES 2017 proběhne od 5. do 8. ledna 2017 v Las Vegas a Czechinvest nabízí až 2 114 EUR na vstupné a propagační stánek.

Zdroj: Czechinvest, CTA