Sedm tipů pro úspěšný projekt na Kickstarteru

01. 02. 2017 12:37

Pro úspěšnost projektu na crowdfundingovém portálu je samozřejmostí zajímavý a dobře zpracovaný projekt. Některé detaily však mohou výrazněji pomoci, aby zaujal. Které to jsou?

  1. Videa, fotky či zajímavé výstupy. Například video (2-4 min.) zvyšuje pravděpodobnost úspěchu v projektu na dvojnásobek.
  2. Nenastavujte pro výběr peněz příliš dlouhou dobu. Projekty s kratší dobou pro výběr peněz (např. 30 dní) mají vyšší šanci na úspěch.
  3. Kickstarter umožňuje propojení s facebookem. Sdílíte-li projekt máte větší šanci na úspěch a čím více přátel, tím větší šance na vybrání cílové částky.
  4. Nejvíce úspěšných projektů bývá spuštěno během první poloviny roku, poté úspěšnost klesá až na polovinu během letních měsíců. Aktivita lidí se na Kickstarteru zvyšuje během května, srpna, října a listopadu, nejčastěji na projekty přispívají během úterý, středy a čtvrtka.
  5. Pro projekt je nejlepší zveřejnění mezi 12 a 14 hodinou.
  6. Průměrně úspěšný projekt získá cílovou částku během tří dnů.
  7. Delší název projektu zvyšuje šanci na výběr peněz.

Jak tedy založit úspěšný crowdfundingový projekt a vybrat co nejvíce peněz?

Projekt dobře připravte a popište, dejte mu obsažný a podrobný název, vymyslete si vlastní jméno pro produkt a natočte o něm krátké video. Projekt pak uveřejněte nejlépe během zimy a jara, od ledna do dubna, v úterý nebo ve středu v poledne. Propagujte svůj projekt na sociálních sítích, a to hlavně během prvních tří dnů.

Zdroj: finance.cz