Uber v ČR expanduje. Od února dostupný i v Brně

03. 02. 2017 2:18

Uber aplikace v terénu, zdroj: Brněnský deník

Uber začal od 1. února 2017 fungovat také v Brně. Díky aplikaci, která propojuje řidiče s cestujícími, mohou nyní obyvatelé Brna využívat nový bezpečný a pohodlný způsob dopravy, který pomáhá ve městech zvyšovat dopravní obslužnost.

„Česká republika je pro Uber jedním z nejdůležitějších trhů ve střední a východní Evropě. Od našeho příchodu do Prahy před dvěma lety vidíme neustálý růst zájmu jak ze strany cestujících, tak partnerských řidičů. V Česku chceme pokračovat v našich investicích a zlepšovat dopravu ve městech,” komentuje působení společnosti Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko, a dodává: „Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Moravská metropole má z našeho pohledu velký potenciál. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je.“

Uber propojuje cestující s řidiči prostřednictvím aplikace pro chytré telefony a funguje celosvětově ve více než 500 městech 80 zemí světa. V Praze byla služba spuštěna v roce 2014.

 Zdroj: m-journal.cz