Černý pátek se blíží, ceny v e-shopech spadnou až o desítky procent

08. 11. 2016 13:06

Obdoba výprodejů Black Friday proběhne 25. listopadu také v tuzemských e-shopech. Black Friday je jakýmsi symbolem dne slev a výhodných nákupů, který probíhá první pátek po Dni díkuvzdání a letos vychází na 25.11. V USA je tento nákupní svátek známý davovým šílenstvím v obchodních domech, v Evropě je akce poněkud poklidnější a týká se zejména e-shopů.

Výprodeje již ohlásily e-shopy jako např. Alza, Mall, Kasa a další. Nakupovat za zlomek ceny bude možno napříč sortimentem, od spotřební elektroniky až po módní oblečení nebo drogerii.

Den dopravy zdarma a Cyber Monday

Kromě Black Friday se zákazníci mohou také těšit na Den dopravy zdarma, který proběhne 15. listopadu a který každoročně zaštiťuje nákupní portál Heureka.cz. Loni se ho zúčastnilo přes 1500 e-shopů a celkový obrat za 24 hodin dosáhl 211 milionů Kč.

Na Black Friday naváže také Cyber Monday, letos 28. listopadu. V USA, odkud tato akce pochází, jde o akci kdy e-shopy navazují slevami na Black Friday kamenných obchodů. V Čechách se toto odehrává již v rámci Black Friday, tzn. že většina e-shopů již Cyber Monday neslaví. Výjimkou byla v loňském roce např. Alza, která Cyber Monday pojala po svém a nabídla slevy nejpopulárnějších IT produktů a elektroniky.

Zdroj: finance.cz, MSM, podnikatel.cz