Co všechno o vás ví Google?

28. 11. 2016 12:05

Google provozuje mnoho webových služeb a většina z nich sleduje vaši historii a uchovává vaše data. Google se ovšem v tomto směru snaží chovat transparentně. Data průběžně uchovává, ale na této stránce se můžete po přihlášení podívat na veškeré služby Googlu, u kterých máte pod svým účtem shromážděna nějaká data.

Detaily vyhledávání i pohyb v čase

Google zná například detaily o vašem telefonu s Androidem, včetně typu, IMEI, instalovaných aplikací a poslední aktivity. Uvidíte také detaily svého vyhledávání a jeho historii. Zajímavá je určitě historie vaší polohy. Máte-li telefon s Androidem a  historii polohy aktivovanou, ukládají se data v Časové ose, kterou si následně můžete prohlédnout přímo na mapě. Tuto funkci ovšem můžete Googlu zakázat.

Rozsah dat můžete ovlivnit

Nastavit rozsah dat, který o vás Google bude shromažďovat můžete v sekci Správa účtu. Chcete-li si svá data od Googlu stáhnout, využijte službu Google Takeout, která vám z vybraných služeb udělá archiv. V každém případě nezapomeňte,  že i bez přihlášení o vás má Google informace díky cookies. Z většiny prohlížečů je můžete vymazat Ctrl+Shift+Del.

Obezřetnost je tedy v každém případě na místě. Google účet mějte pečlivě zabezpečený silným heslem a ideálně dvoufázovým ověřováním.

Zdroj: zive.cz