Ježíšek je hledanější než Santa Claus a Děda Mráz

13. 12. 2016 12:58

Ježíšek ve vyhledávání porazil Santa Clause i Dědu Mráze. Zdroj: Seznam.cz

Ze statistik vyhledávače Seznam.cz vyplývá, že Ježíška v uplynulém roce v různých souvislostech hledali lidé více než 100tisíckrát, zatímco zájem o Santa Clause byl pětinový a o Dědu Mráze naprosto minimální.

“30 % hledání Ježíška bylo spojeno se slovem “dopis” a dalších 7 % se slovem “pošta”, především ta na Božím Daru. Jedno procento dotazů se pak pídilo po tom, jak Ježíšek vypadá, a ještě méně lidí se zajímalo, zda vůbec existuje. Ježíšek tak byl 5,4x hledanější než Santa Claus a 56x hledanější než Děda Mráz. Santu lidé hledali zejména v souvislosti s komerčními aktivitami, a to s filmy, hudbou, karnevalovými kostýmy nebo dekoracemi. U Dědy Mráze byl největší zájem o jeho obrázky. Lidi nejspíš zajímá, jak vlastně tato ruská postava vypadá,” uvedl Vojtěch Diatka, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

 

I přes historické snahy navyknout Čechy nejdříve na Dědu Mráze a později na Santa Clause tak Ježíšek zůstává králem českých Vánoc.

Koledy a betlémy

K Vánocům patří také koledy a Betlémy. Slovo “koleda” lidé v uplynulém roce zadali v různých spojeních téměř 210tisíckrát. Žebříčku nejhledanějších koled ve vyhledávání Seznamu kraluje “Štědrý večer nastal” s 30% podílem na všech hledáních v první desítce. Na druhém místě je koleda “Nesem vám noviny“. Na třetí místo zájmu se vklínila koleda “My tři králové“, kterou si všichni s Vánoci sice spojujeme, nicméně zpívá se spíše na Tři krále, 6. ledna. V žebříčku nejhledanějších koled jsou také Rolničky,” říká Vojtěch Diatka.

 

Pokud jde o Betlémy, češi toto slovo zadali za poslední rok více než 126tisíckrát. Nejhledanější je Třebechovický betlém a následují betlémy v Hlinsku a Braunův betlém v areálu Nového lesa u Kuksu.

Zdroj: Seznam.cz