Manuál na převzetí prezidentských sociálních sítí

19. 01. 2017 12:57

Prezidentský účet na Twitteru, zdroj: twitter.com/POTUS

Už v pátek budou mít Spojené státy nového prezidenta. Vedle řady fyzických věcí převezme i „prezidentské“ sociální sítě, k jejichž převodu existuje speciální manuál.

Barack Obama byl první americký prezident, který aktivně působil na sociálních sítích. Je to v podstatě logické, vzhledem k tomu, že ke vzniku a rozvoji popularity sociálních sítí dochází v posledních osmi letech. Barack Obama využíval pro komunikaci Twitter, Facebook, YouTube, ale také Snapchat či Instagram.

Rovněž nastupující prezident Donald Trump se sociálním sítím nevyhýbá. Jeho soukromý účet @realDonaldTrump má dokonce více sledujících uživatelů (přes 20 milionů), než prezidentský účet @POTUS (13,6 milionu sledujících uživatelů). Pro zajímavost, soukromý účet @BarackObama má přes 80 milionů followerů.

Osud stávajících prezidentských účtů

Twitterový účet POTUS (zkratka od President of the United States) zůstane novému prezidentovi, a to včetně sledujících uživatelů. Budou z něj ale smazány tweety končícího prezidenta, pro které vytvoří Národní archiv „@Potus44“. Zároveň budou archivovány v Národním archivu spolu s e-maily a dalšími písemnostmi. Obdobně budou zálohovány i další účty ať již na Twitteru či dalších sociálních sítích.

Zdroj: technet.idnes.cz