Miton investuje do společnosti UlovDomov.cz

17. 02. 2017 13:06

Investiční skupina Miton, zdroj: www.miton.cz

 

Skupina Miton, která se zaměřuje na internetový segment a jejíž součástí je např. Slevomat.cz, Lavito, Rohlik.cz či Damejidlo.cz, investovala do startupu Ulovdomov.cz, kde získala 15 %.

UlovDomov.cz je provozovatelem inzertního portálu zaměřeného na pronájmy bytů a spolubydlení a služby IdealniNajemce.cz. Na trhu působí od roku 2015 a jde o jeden z úspěšných brněnských startupů.

Jde nejen o finance, ale také o know how

Cílem akvizice je kromě posílení finančního zázemí také sdílení know how s odborníky skupiny Miton. Za ni bude mít projekt na starosti Kamil Demuth, který ve skupině Miton zastává post investičního manažera a v minulosti mj. působil jako marketingový ředitel internetového obchodu CZC.cz nebo ve Heureka.cz či Ulozenka.cz.

„Přestože byla naše situace na trhu velmi dobrá, o případném novém investorovi jsme neuvažovali, nabídka investiční skupiny Miton nás zaujala. Miton je za nás top investiční společnost s velkým know-how, která dokáže své projekty posunout o několik tříd výše. Miton nás také oslovil svým lidským přístupem, jasným tahem na branku a tím, že se aktivně podílí na rozvoji našich služeb i na strategickém plánování,“ uvedl Tomáš Brychta ze společnosti UlovDomov.cz.

Zdroj: Miton