Nedostatek lidí s digitálními dovednostmi? Google nabízí řešení.

13. 04. 2016 12:36

Pouze necelá čtvrtina Čechů má digitální dovednosti potřebné pro podnikání nebo rozvoj kariéry. Ty jsou ale klíčovým faktorem pro úspěch a konkurenceschopnost v rámci Evropy.

Český Google se v rámci dlouhodobé iniciativy „Pomáháme Česku růst“ letos zaměří na posílení digitálních dovedností. Představil rozsáhlý vzdělávací program zdarma pod názvem Digitální garáž.

Jeho hlavním pilířem je samovzdělávací online platforma digitalnigaraz.cz, která nabízí bezplatné kurzy na míru pro začátečníky i pokročilejší uživatele bez ohledu na profesi nebo oblast podnikání. Platforma obsahuje edukační videa a kvízy a účastníci se zde mohou dozvědět více o tom, jak vytvořit webovou stránku, jak na základy digitálního marketingu přes internetový export až po využívání pokročilejších analytických nástrojů či optimalizaci webové stránky pro vyhledávače.

Školení ve spolupráci s partnery

Digitální garáž nabídne také desítky školení formou přednášek ve spolupráci s partnery.

„Internet zcela proměnil svět byznysu a otevřel příležitosti, které by si ani české firmy neměly nechat ujít. Každá česká firma se dnes může stát digitální a každý, kdo podniká online, má šanci začít dělat byznys v globálním rozsahu,“ říká Matt Brittin, prezident Googlu pro region EMEA. „Proto chceme ve spolupráci s lokálními partnery firmám pomoci tuto příležitost uchopit a odstranit často hlavní překážku v podobě nedostatečných digitálních dovedností.“

Google nabídne i sérii specializovaných workshopů pro stávající i potenciální exportéry pod názvem Exportní akcelerátor a celodenní workshopy pro ženy podnikatelky v rámci tzv. Digitální akademie pro ženy, která odstartuje v červnu.

Program pořádá český Google ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR, Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) a Vysokou školou ekonomickou v Praze, a pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zdroj: Google