Rok 2016 v Seznam.cz

20. 12. 2016 13:58

Zdroj: Seznam.cz

Krátce poté, co zveřejnil své žebříčky vyhledávání Google přichází s žebříčky také Seznam.cz. Žebříčky nejsou cenzurované a uvádějí jak výrazy, které hledají lidé nejčastěji, tak tzv. skokany českého internetu. Obecně se ukazuje, že v roce 2016 měli lidé zájem o hokej, politiku domácí a světovou, ale i celebrity. V seznam nehledanějších slov i letos potvrzují významnou roli sociální sítě či videa.

Politika, smutné události a peníze

I když tomu účast ve volbách občas vůbec neodpovídá, Češi se o politiku zajímají hodně„Ve vyhledávání na Seznam.cz pátrali nejen po krajských a senátních volbách, ale zajímali se také o volby ve Spojených státech, které jak všichni víme, dopadly překvapivě ve prospěch Donalda Trumpa. A že se lidé zajímají o dění za hranicemi naší vlasti, potvrzuje i dnes už všem známé slůvko Brexit na šesté příčce skokanů v oblasti události a kauzy,“ uvedl Roman Dušek, manažer týmu Seznam.cz Vyhledávání. K dalším tématům, která budila v roce 2016 pozornost, patří úmrtípeníze. Češi hojně vyhledávali Black Friday, velký slevový pátek,  nebo např. Zonky, Kurzovní lístek nebo ČSOB.

Zábava, sport i jídlo

V žebříčcích skokanů nechybí také šoubyznys a sportovní události. Do popředí se dostal např. Český slavík. Raději než televizní zákoutí však lidé hledali sportovní události. Tou hlavní pro ně bylo hokejové mistrovství světa.

Celé žebříčky Skokanů českého internetu 2016 najdete na skokani.seznam.cz/rocni.

Nejhledanější výrazy se oproti minulosti příliš nezměnily a první místa obsadily: Facebook, YouTube a Freevideo. V desítce se dále objevuje: Google, Bazoš, Blesk, iDnes, Porno, Idos, Ulozto.