ZoomSphere a Socialbakers nabízí analýzu Reactions

21. 03. 2016 0:01

Před třemi týdny došlo ke spuštění Reactions na Facebooku a reakce společností poskytujících software pro analýzu sociálních médií na sebe nenechala dlouho čekat. ZoomSphere a Socialbakers spustili analytickou funkci pro reakce Like, Love, Haha Wow, Sad nebo Angry.

V případě ZoomSphere jsou analýzy dostupné nejen uživatelům ZoomSphere, ale také ostatním marketérům. Stačí vyžít službu na adrese www.zoomsphere.com/facebook-reactions-analytics.

Příspěvky na Facebooku, které získaly nejvíce reakcí, si uživatelé mohou seřadit podle úspěšnosti nebo sledovat změny v porovnání s předešlým obdobím. Při plné verzi ZoomSphere pak uživatelé mohou tato data kombinovat s dalšími, jako jsou interakce, engagement, dosah příspěvků a vytvářet detailní reporty svých značek.

Fungování analýzy reakcí v rámci nástroje Socialbakers, ukázal rámci živého video přenosu na Facebooku  jeho CEO Jan Řežáb. Ve videu zdůraznil, že měření lajků je jedna z mnoha metrik a samo o sobě není klíčová. Nicméně připustil, že může přinést cenný vhled.