ČT art uvede sérii zábavně vzdělávacích pořadů ke 120. výročí České filharmonie

25. 05. 2016 6:26

Zkouška orchestru, zdroj: Česká televize

Česká televize uvede následujících pět středečních večerů premiéru zábavně-vzdělávacího cyklu Zkouška orchestru. Pořad moderuje Marek Eben, šéfdirigentem je Jiří Bělohlávek a hraje Česká filharmonie.

 

Tematický program České televize k zakončení 120. sezóny České filharmonie pak završí přímý přenos koncertu Open air pod širým nebem, který ČT art odvysílá živě 22. června.

Pohled do zákulisí

Během cyklu pořadů o netradiční zkoušce orchestru České filharmonie přiblíží Marek Eben a Jiří Bělohlávek vtipnou formou, co se při takové běžné zkoušce děje, jaké jsou kompetence dirigenta, či jestli má orchestr ve svém hudebním projevu vůbec nějakou svobodu. Zaměří se také například na výšku ladění komorního „a“, na choulostivost sólové hry lesního rohu či využití kravských zvonců evokujících alpskou krajinu.

„Spolupráce s Jiřím Bělohlávkem, Markem Ebenem a Českou filharmonií je vždy mimořádná. A pro člověka, který se v uměleckém prostředí pohybuje, je o to mimořádnější, že tyto osobnosti může sledovat při práci a vidět tak nejen výsledné dílo, ale i to, jak vzniká,“ říká režisérka Zkoušky orchestru Alice Nellis.

Zdroj: Česká televize