Olympijská kolekce s Emilem Zátopkem a pestrobarevnými kloboučky

27. 05. 2016 10:30

Kolekce oblečení pro OH Rio 2016

Asi nejvýraznějším prvkem Rio olympijské kolekce 2016 je stylizovaná silueta legendárního běžce Emila Zátopka a pozornosti určitě neujdou pestrobarevné klobouky. Obdobně jako pro OH ve Vancouveru 2010, v Londýně 2012 a Soči 2014 oblečení navrhla a vyrobila společnost Alpine Pro. Kolekce byla představena ve čtvrtek 26.5.2016 na módní přehlídce v Obchodním centru Quadrio v Praze.

 

„Olympijskou kolekci připravujeme s maximálním důrazem na funkčnost a design. Do vývoje této ojedinělé kolekce pro české olympioniky i jejich fanoušky jsme tradičně zapojili i sportovce, kteří jednotlivé kusy vyzkoušeli a připomínkovali. Jsme hrdí, že již počtvrté jsme partnerem ČOV a můžeme se tak podílet na úspěchu české výpravy na olympijských hrách,“ uvedl spolumajitel a zakladatel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.

 

Pánové do modra, dámy do červena

Kolekci připravil tým deseti návrhářů Alpine Pro v čele s Lucií Kuříkovou a Patrikem Nábělkem a motiv inspirovaný Emilem Zátopkem graficky ztvárnil akademický malíř Milan Jaroš.

Kolekce zahrnuje 20 kusů dámského a 20 kusů pánského oblečení. Pánské oblečení je více laděno do modra a dámské do červena. Dámy mají navíc v kolekci bílou sukni a pánové košili s barevnými kruhy. Nejvýraznějším prvkem letos budou pestrobarevné kloboučky. „Kromě motivu postavičky kolekci provází nápis CZECH REPUBLIC, jenž budou sportovci nosit nejen na prsou, ale například také na lemu kalhot,“ uvedla Lucie Kuříková.

IMG_4794 (kopie)

Zajímavé detaily

V době konání olympijských her v Riu panuje zimní období, proto sportovci dostanou i nepromokavé bundy s PTX membránou. Kolekce obsahuje i zajímavé detaily, ať už zip ve tvaru „Zátopkovy“ tretry, fandítek, žabek, brýlí či dokladovek. Navazuje tak na předchozí kolekce, které díky zajímavým vzorům nebo třeba prvkům jako holínky, poutaly velkou pozornost.

Fan Zone

Český olympijský tým zároveň v prvním patře OC Quadrio otevřel svou Fan Zone, která fanouškům nabídne nejen možnost setkání se sportovci, ale i program zaměřený na téma olympijských her.

Kolekce je dostupná v celé České republice v prodejnách a e-shopu Alpine Pro www.alpinepro.cz, nebo ve Fan Zone v OC Quadrio.

Zdroj: ČOV