Rekola mají nového investora

30. 11. 2016 9:37

Zdroj: rekola.cz

Zhruba tři roky umožňuje bikesharingový startup Rekola využívat sdílená kola v českých městech. Nyní vstoupil do projektu nový investor prostřednictvím investičního fondu Spread Capital. Jde o Ondřeje Fryce, zakladatelle Mall.cz.

Rekola, projekt, který vznikl v roce 2013 fungují na bázi mobilní/webové aplikace. Uživatel přes ni vyhledá na mapě volné kolo, to může po užití znovu kdykoli bezpečně zamknout a označit na mapě aplikace jako vrácené.  Původně šlo o projekt několika nadšenců, ale zájem o službu překvapil.

„Nyní máme tým servismanů, který kola v ulicích pravidelně kontroluje, infolinku, na kterou se mohou naši uživatelé obracet a spolehlivou aplikaci, která celý proces půjčování urychlila a zjednodušila. Rekola vnímám jako službu pro každého a rok 2017 by tento posun měl završit,“ shrnuje spolumajitel firmy Rekola Vítek Ježek.

Investice ve výši několika desítek milionů korun by měla projektu umožnit zlepšení dostupnosti a zpřístupnění nových funkcí, jako je např. sledování pomocí GPS. Kola budou v ulicích Prahy, Brna, Českých Budějovic, Olomouce a Teplic k dispozici opět v březnu.

Zdroj: CzechCrunch