Rohlik.cz spouští osobní odběry

22. 11. 2016 12:29

Rohlík po cestě, nová služba supermarketu Rohlik.cz, zdroj: blog Rohlik.cz

Supermarket Rohlik.cz se stal známý tím, že doručí nákup až domů do 90 minut a stal se tak asi největším konkurentem dalšího hráče na poli on-line nakupování a doručování potravin domů, služby iTesco.cz. Nyní Rohlik.cz zavádí novinku. V pilotním provozu je možné vyzvednout na 4 místech v Praze objednaný nákup osobně. Služba je zdarma.

Nabízí se otázka, jestli to není v rozporu s původním záměrem a myšlenkou, na které je Rohlik.cz vybudovaný, tj. rychlé doručení nákupu domů. Podle Tomáše Čupra, zakladatele startupu, jde však spíše o rozšíření služeb, které umožní obsloužit širší portfolio zákazníků. Služba je směrována na ty, komu se nedaří sladit čas a místo doručení nákupu, na ty, kdo nechtějí platit dopravu a pomůže obsloužit také ty zákazníky, kteří bydlí mimo aktuální rozvozovou oblast.

Místa pro osobní odběr na parkovištích čerpacích stanic MOL

V současné době je možné nákup vyzvednout na parkovištích čtyř čerpacích stanicích MOL na strategických místech po Praze. Zkušební provoz služby „Rohlík po cestě“ potrvá do konce ledna. Časy pro osobní odběr jsou nastaveny tak, aby si zákazníci mohli nákup vyzvednout cestou z práce domů, a to v rámci tří intervalů: 16-18, 18-20, 20-22h. Stačí zastavit se na jedné z benzinek MOL, naložit tašky do auta a pokračovat domů.

Místa, kde je možné osobně vyzvednout nákup. Zdroj: Rohlik.cz

Místa, kde je možné osobně vyzvednout nákup. Zdroj: Rohlik.cz

Osobní odběr prozatím pouze na DNES

V pilotním režimu bude možné naplánovat si nákup s osobním odběrem pouze na DNES, a to minimálně 3 hodiny před začátkem lhůty (tzn. na interval 16-18h si objednáte nejpozději do 13h). O tom, že je nákup připraven k vyzvednutí budete informováni SMS zprávou a taška bude čekat v chlazeném autě. Předání a platba nákupu probíhá standardně jako u normálního nákupu, tedy buď hotově nebo kartou.

Zdroj: Rohlik.cz