Adobe přináší Experience Design CC

15. 03. 2016 11:17

Experience Design CC, zdroj: adobe.com

Adobe publikovalo náhled svého nového nástroje Experience Design CC. Jde o první software věnovaný přímo specialistům na User Experience, kteří budou mít nyní kromě nástrojů jako je Photoshop či Illustrator také software přímo zohledňující požadavky jejich práce. Software nabídne nové funkce, ale zároveň do Experience Design CC začlení  i ty funkce, které nyní designeři využívají z dalších nástrojů Adobe.

Hlavní vychytávky

Rozdělaná práce se ukládá ve dvou módech: design mode a prototype mode. Změny jako upravená ikona či text v design módu se automaticky změní i v product módu, a to případně i ve více návrzích na různé obrazovky. To šetří mnoho opakované manuální práce, kterou bylo doteď nutné dělat v průběhu cizelování návrhu.

Design mode nabídne základní nástroje pro kreslení a editaci textu a umožní jednoduše poskládat prvky stránky tak, aby vznikl finální layout.

Mezi oblíbené funce bude patřit tzv. „repeat grid tool” s jehož pomocí bude možné označit oblast na stránce a naklonovat ji několikrát. Jednoduché má být i sdílení prototypů a designů.

Experience Design CC je v tuto chvíli dostupný v preview verzi všem s účtem u Adobe. Nabídka ovšem platí jen pro ty, kdo pracují na strojích od Applu (OS X), verze pro Windows je stále ve vývoji, stejně jako celý nástroj.

Uvedení kompletní verze lze očekávat v listopadu 2016.