Festival motion designu Mouvo proběhne v únoru v Praze

04. 01. 2017 13:39

Zdroj: animace na homepage mouvo.cz

Studio Oficina pořádá v polovině února druhý ročník festivalu Mouvo, na kterém vystoupí nejlepší světoví tvůrci pohybující se na oborovém průsečíku grafického designu, animace a videa.

Festival začíná v pátek 17. února a pokračuje 18. února. Koná se v Divadle Archa a programově ho zaštiťuje heslo Budoucnost motion designu.

Hlavní hvězdy festivalu

Na festivalu vystoupí mj. designér Bradley Munkowitz, známý pod přezdívkou GMunk, který kromě práce pro reklamu a interaktivní média proslul také designem holografických projekcí a grafiky pro film Tron: Legacy nebo interface designem snímku Oblivion. Velkou popularitu a řadu cen pak získalo jeho revoluční dílo pro robotickou společnost Bot & Dolly – projekční mapping na plochy ovládané robotickými rameny nazvaný Box.  „Box i po třech letech považuji za jeden z nejkvalitnějších a nejinspirativnějších projektů v oblasti motion designu a projekčního mappingu vůbec,“ uvedl Marek Cimbálník, artdirector studia Oficina a jeden z organizátorů Mouva.

Účastníci se dále mohou těšit na londýnské studio Spin nebo např. Johna Schlemmera, hlavního motion designera pro interaktivní aplikace ve společnosti Google.

Více informací a kompletní program najdete na webu festivalu.