Filmový festival Finále Plzeň představuje novou vizuální identitu

04. 04. 2016 12:16

Festival Finále Plzeň

Nový organizační tým Finále Plzeň se rozhodl proměnit grafický a vizuální styl festivalu. Logo ztvárňující moderním způsobem ledňáčka kreativně zpracovalo studio Carton Clan.

„Chtěli jsme pro Finále Plzeň připravit nadčasové logo a zároveň zachovat motiv ledňáčka. Symbol jsme proto posunuli do stylizované, abstraktnější roviny,“ vysvětluje grafický designér Martin Hůla a dodává: „To, že logo při otočení evokuje plzeňskou katedrálu, je už jen takový vtipný bonus. A doufáme, že až se budou některé šikovné ruce v Plzni nudit mezi projekcemi, poskládají festivalové noviny jako origami do tvaru našeho ledňáčka.“

Nové logo festivalu Finále Plzeň

Nové logo festivalu Finále Plzeň

Vizuální koncepci a znělku pro 29. ročník s motivem „Domácí práce“, navrhla skupina Družina v čele s režisérem Janem Látalem. Koncept pracuje s trendem oplétání neboli guerilla knittingu. Grafické pojetí má za cíl oslovit nové, mladé diváky a zároveň udržet zájem stávajících.

Další novinkou je skleněná trofej Zlatého ledňáčka, která je dílem Adély Přibáňové a Víta Zavadila.

29. ročník filmového festivalu Finále Plzeň 

Jedná se o přehlídku českých a slovenských celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů a televizních projektů. V roce 2016 se festival poprvé koná pod vedením nového organizátora – společnosti Film Servis Plzeň s.r.o. Festival Finále Plzeň se uskuteční od 15. do 21. dubna 2016. Mimo soutěžní sekce uvede kompletní zbylou českou tvorbu na poli hraného a animovaného filmu, výběr českých dokumentů za poslední rok a výběr z nových českých a slovenských filmů. Hlavním festivalovým sídlem bude tradičně Měšťanská beseda v Plzni s několika promítacími sály i filmovou kavárnou, k níž se přidá prostor DEPO2015.

 

Zdroj: festivalfinale.cz, kultura21.cz