Společnost Serif představila betaverzi grafického software Affinity Photo pro Windows

11. 11. 2016 11:18

Homepage betaverze grafického programu Affinity Photo pro Windows.

Britská společnost Serif vyvíjí grafický software téměř třicet let. Do povědomí se dostala před dvěma lety, kdy představila novou skupinu programů Affinity pro Mac OS. Affinity Photo a Affinity Designer, programy na profesionální úpravu fotografií, si své uživatele získaly perfektní výbavou, povedeným rozhraním, a v neposlední řadě cenou. Majitelé jablečných počítačů je pořídí za 50 eur, což po přepočtu činí cca 1 350 korun.

Letos na jaře se společnost Serif pochlubila tím, že vývojáři pracují na nové verzi pro Windows, jejíž bezplatná betaverze je nyní k dispozici. Bude-li cena obdobná jako pro Mac OS, pak se Affinity Photo může stát konkurentem levnějších kreativních nástrojů, jako je např. český Zoner.

Hlavní charakteristiky Affinity Photo

  • Využívá rozhraní ve stylu Photoshopu.
  • Specialitou jsou tzv. Persony – specializovaná rozhraní programu. Výchozí je tzv. Photo Persona, přes přepínače je snadno k dispozici Liquify Persona (tekuté deformace), Develop Persona (RAW/JPEG vyvolávač), Tone Mapping Persona (tonální efekty) a Export Persona (ukládání do JPEG).
  • Affinity Photo potěší uživatele všudypřítomnými náhledy a součástí jsou také retušovací nástroje – razítko, ale také Healing Brush Tool nebo třeba Inpainting Brush Tool
  • Program zvládne dávkové zpracovávání fotografií a tvorbu panoramat, prolínání fotografií s různou expozicí apod.
  • Součástí fotoeditoru jsou také rastrové filtry.

Affinity Photo nabízí řadu dalších nástrojů a drobností, které uživatel ocení až při samotné práci. Uvidíme, jak Serif nastaví cenu a jak velké zemětřesení v oblasti grafických programů pro Windows to vyvolá.

Zdroj: zive.cz