Zelení změnili jméno i vizuální styl

24. 01. 2017 14:21

Nové logo a vizuální styl Strany zelených

Staré a nové logo strany Zelení

Strana Zelených změnila své jméno. Ze svého názvu vypustila slovo strana a název zůstává pouze Zelení. Změny se také promítly do vizuálního stylu, který podlehl výraznému zjednodušení.

Nový komunikační styl je charakteristický módním flat designem. Samotné logo je písmeno Z v barvě Pantone 7493. Odstín je tedy výrazně světlejší než zelená, kterou strana užívala doposud. Styl využívá fontu Urban Grotesk.

Zelení mají nový vizuální styl.

Změna, začátek, země zodpovědnost?

Autorem nového vizuálního stylu je Jan Slovák„Dnešní svět je tak plný informací, že, když chceš na něco upozornit, musíš to udělat jednoduše, až ikonicky,“ upozorňuje ve videu, které ho představuje.

Volební manažer strany Lukáš Otevřel k tomu dodává: „ Minimalistická proporce nové značky dává ve skutečnosti maximalistické možnosti využití, reinterpretaci, vytváření hry tvarů, asociací s písmenem Z. Změna, začátek, země, zodpovědnost. To všechno může byt naše nové Z.O co nám jde? O vytvoření atraktivní až ikonické značky, která na konkrétních srozumitelných tématech vysvětluje „zelené” myšlenky stávajícím voličům i těm, kdo o SZ zatím uvažovali jen okrajově.

Nový vizuální styl bude využíván napříč všemi komunikačními prostředky.

Zdroj: m-journal