„Antiselfie“ – hlavním motivem plakátů Filmového festivalu Karlovy Vary

27. 04. 2016 20:18

Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

51. ročník Filmového festivalu Karlovy Vary slavnostně odstartuje 1. července a potrvá do 9. července 2016. Klíčové komunikační vizuály festivalu vznikly v dílně Studia Najbrt, které je jeho dlouholetým partnerem. Hlavním tématem plakátů se v letošním roce stává téma „antiselfie“. Na plakátech jsou zachyceny osobnosti ve chvílích, kdy si nepřejí být vidět.

kviff_plakat_tiskovka_01-717x1024kviff_plakat_tiskovka_02kviff_plakat_tiskovka_03

Znělka připomene Zdeňka Svěráka

Tradice znělek s významnými osobnostmi filmu bude pokračovat připomenutím letošního domácího jubilanta, Zdeňka Svěráka. Znělku natočí režisér Ivan Zachariáš.

Cena prezidenta MFF Karlovy Vary

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převezme na 51. ročníku MFF KV herečka Jiřina Bohdalová, která rovněž v letošním roce oslavuje životní jubileum a která patří k nejúspěšnějším a divácky nejoblíbenějším českým herečkám všech dob.

Hlavní mediální partner

Hlavním mediálním partnerem festivalu se letos opět stane Česká televize, která každoročně umožňuje vznik desítek distribučních filmů a jako největší tuzemský koproducent podporuje celou českou audiovizi i kulturní události s cílem zpřístupnit kvalitní tvorbu co nejširšímu publiku.

„Během následujícího ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odhalíme nejen novinky tvorby filmové, ale i televizní. Například seriál spjatý s historií karlovarského kraje, Já, Mattoni režiséra Marka Najbrta, nebo nový sitkom o podivné výpravě do vesmíru Kosmo,“ řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Součástí programu České televize na MFF KV budou vedle debat s filmovými a televizními tvůrci v Domě České televize na Divadelním náměstí i série koncertů, včetně unikátního vystoupení formace Bratři Orffové, akustického koncertu skupiny Zrní nebo kapely Vltava.

Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary