Česká televize uvede od února nový blok 90´ČT24

28. 01. 2016 22:10

Rekonstruované televizní studio, foto: Česká televize

Česká televize nabídne od začátku února nový blok 90´ ČT24, který rozšíří tradiční zpravodajský pořad Hyde Park. Moderátoři Tomáš Drahoňovský nebo Jiří Václavek se v něm spolu s hosty zaměří každý večer na hlavní témata dne i aktuální události a nabídnou divákům možnost zapojit se svými dotazy přímo do vysílání.

Devadesátka se bude přenášet z nově zrekonstruovaného studia na Kavčích horách každý všední den od 20:00 do 21:30, kdy na něj naváže pořad Horizont a poté Události, komentáře.

Devadesátka si, s nadsázkou řečeno, bere to nejlepší jak z kontinuálního vysílání, tak z interaktivního pořadu. Díky hostům vždy nabídne nový pohled na zásadní dění daného dne a zároveň poskytne divákům daleko širší prostor k přímé diskusi s osobnostmi, které do Devadesátky přizveme. Ty budou totiž po celou dobu vysílání reagovat na divácké podněty na chatu s tím, že diváci budou moci svoje dotazy pokládat nejen přes webové stránky České televize, ale i sociální sítě, Facebook, Twitter a nově mobilní Hangouts. Časem otevřeme i prostor pro video-otázky zaslané pomocí aplikace iReportér,“ řekl ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Zdroj: Česká televize