Mediální domy sdružené v síti CPEx rozšiřují reklamní formáty

15. 11. 2016 13:22

Sdružení Czech Publisher Exchange (CPEx) uvádí nové reklamní formáty, které mají za cíl posunout automatizovaný způsob nákupu reklamy na úroveň přímého nákupu. Součástí nabídky jsou jednak nové reklamní formáty a jednak garantovaný objem impresí u zakoupených kampaní.

Před třemi roky, kdy sdružení CPEx vzniklo, byl nákup formou RTB (real time bidding) využíván médii převážně jako doprodej nevyprodaného reklamního prostoru a inzerenti jej považovali za způsob, jak levně nakoupit reklamní plochy. “Stejná situace byla v době nástupu této technologie i na rozvinutějších západních trzích, kde se dnes RTB standardně používá i k prodeji nejatraktivnějších reklamních ploch – programmatic premium,” uvedl ředitel CPEx Matěj Novák.

V současné době to vypadá, že Česká republika sleduje obdobný směr, a proto CPEx uvádí novinky, které by měly reagovat na tento trend.

Nové formáty

Videoreklamu je možné aktuálně v síti CPExu koupit na více než 60 webech ve formátu in-stream (pre-roll, post-roll a mid-roll) a out-stream. Branding (reklamní plocha s velkou viditelností, která vyplňuje prostor nad stránkou a po stranách) je dostupný prostřednictvím dealů na cca 20 webech.

Garance objemu

Další novinkou, která má posunout automatizované obchodování do prémiové oblasti, jsou garantované dealy. “RTB se jak nabídkou formátů, tak přístupem k reklamním plochám stále více dostává na roveň přímo prodaným kampaním a tento trend bude pokračovat. Inzerentovi totiž přináší výhodu spočívající v možnosti nakoupit jen ty imprese, které pro něj mají hodnotu,” dodal Novák.

Czech Publisher Exchange (CPEx) je sdružení českých vydavatelů, jehož členy jsou Czech News Center, Economia, Mafra, Mladá fronta a Vltava Labe Media. Inzerentům zpřístupňuje reklamní plochy na téměř 200 webech pomocí programatické technologie RTB (nákup displejové reklamy ve veřejné aukci v reálném čase s možností cílení na konkrétní publikum). Reklamní síť kombinovaným zásahem měsíčně osloví kolem 85 % českých internetových uživatelů.

Zdroj: MSM