Meerkat se změní v sociální síť

07. 03. 2016 10:03

Meerkat, aplikace na živé video přenosy, se neosvědčila. „Live streaming“ videa se v podobě, jakou přinášejí mobilní aplikace, nechytil a uživatelé o něj nemají velký zájem. Ani hlavní konkurent Meerkantu – Periscope (Twitter) na tom není nikterak dobře. To je také důvod, proč např. Facebook dosud s video streamingem nikam příliš nespěchal a až nedávno uvedl Facebook live.

Kde je problém?

Sehnat uživatele, kteří budou vysílat živé video, není tak jednoduché, a tak obsah nebyl až tak zajímavý, aby udržel pasivní konzumenty. Lidé také nedokáží rozlišit „co je a co není dobré video“. Chybí zkušenosti, aby to, co vysílají, bylo dostatečně zajímavé i technicky přijatelné.

Mezi další nevýhody patří také skutečnost, že živá vysílání nezůstávají uložená a není se k nim možné libovolně vracet.

Aplikace je navíc poměrně nepřívětivá a vizuálně ne příliš zdařilá.

Konec vývoje, Meerkat plánuje sociální síť

Meerkat byl na vrcholu v květnu loňského roku, kdy počet producentů obsahu čítal zhruba stovky tisíc. Nepomohla ale ani integrace s GoPro a vývoj se prakticky zastavil. Původní aplikace Meerkatu je nyní sice stále funkční, ale s vývojem se již nepočítá.

Ben Rubin, CEO Meerkatu, vzdává myšlenku livestreamingové platformy a chce z Meerkatu udělat sociální síť, kde by všichni byli neustále živě.

Zdroj: lupa.cz