Pirátské vysílání na Déčku a další novinky v programu dětského kanálu ČT

10. 03. 2016 10:56

Pirátské vysílání, zdroj: ČT

Dětský kanál České televize přináší nové vzdělávací pořady. Bude se v nich věnovat fenoménům současné společnosti jako jsou média a on-line prostředí.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák říká: „Právě média a internet znají starší děti z uživatelské stránky dokonale, mnohdy lépe než jejich rodiče, méně už se ale orientují v tom, na jakých principech fungují. Cílem nových pořadů pak není poučovat je o tom, co mají a nemají dělat, ale spíše v nich vzbudit zdravou zvědavost a chuť zajímat se o věci hlouběji.“

Tématy Pirátského vysílání, které poběží každý týden od dubna se stanou reklama, marketing, mediální stereotypy, komunikace na internetu nebo počítačové hraní.

Další novinkou na ČT :D, která startuje již v polovině března, je pořad Nauč tetu na netu, který se zaměří na digitální gramotnost, a témata, jako je např. bezpečnost a soukromí na internetu, důvěryhodnost obsahu, osobní a autorská práva nebo šikana a trolling.

Logohrátky

V dubnu se ve vysílání objeví také nový vzdělávací pořad zaměřený na řečové dovednosti menších dětí. Poradí s nácvikem správného dýchání, výslovnosti a práce s hlasem pod dohledem profesionální logopedky.

Zdroj: www.ceskatelevize.cz