Souvislosti Jana Pokorného – nový diskuzní pořad na ČT2

17. 03. 2016 8:32

První díl nového diskuzního týdeníku odvysílá ČT2 ve středu 6. dubna od 22.20. Pořad bude vysílán živě a moderovat ho bude dlouholetý šéfredaktor Radiožurnálu a ředitel zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

„Souvislosti Jana Pokorného se budou věnovat velkým společenským tématům, domácím, středoevropským i celosvětovým. A hlavně těm, která v danou chvíli rezonují. Chceme jít do hloubky k příčinám fenoménů, které budeme nahlížet často z netradičních úhlů pohledu a v souvislostech, které nejsou na první pohled zřejmé,“ říká kreativní producent Patrick Diviš, v jehož tvůrčí producentské skupině diskuzní pořad vzniká.

Aktuální témata

Mezi tématy úvodních dílů se objeví např. otázka vztahu demokracie a svobody v kontextu posilování populistických politických uskupení ve svobodných volbách ve střední Evropě nebo otázka dalšího vývoje evropského společenství vzhledem k diskutovaným odchodům z EU.

Diváci budou před, během i po vysílání vyzváni k diskuzi na sociálních sítích. V průběhu vysílání pak budou zajímavé a relevantní pohledy a otázky z webu zasílány přímo moderátorovi.

Jan Pokorný (*1960) v Československém rozhlasu pracoval od roku 1984, nejprve jako redaktor zpravodajské směny, později jako moderátor pořadu Dobré jitro na stanici Praha. Po roce 1989 připravoval a uváděl ranní program stanice Československo, byl parlamentním zpravodajem ve Federálním shromáždění. Od března 2005 do ledna 2008 byl šéfredaktorem Radiožurnálu. V roce 2012 se vrátil na pozici šéfredaktora. Od 1. března 2016 působí také jako ředitel zpravodajství. Vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. V květnu 2013 se stal, společně s Lucií Výbornou, držitelem českého rekordu v nepřetržité sérii rozhovorů. Cenu Karla Havlíčka Borovského získal v roce 2002.

Zdroj: ČT