Všichni jsme jeden tým. CZECH TEAM.

19. 04. 2016 10:25

Ambasadoři kampaně, zleva: Kateřina Emmons (odhodlání), David Svoboda (fair play), Mirka Topinková Knapková (hrdost), Vavřinec Hradilek (odvaha) a Martin Doktor (týmový duch). Zdroj: ČOV

Nová kampaň Českého olympijského týmu se snaží v lidech probudit odhodlání, fair play, týmového ducha, odvahu a hrdost.

„Chceme široké veřejnosti ukázat, jak je sport pro společnost důležitý. Nejen z pohledu aktivního životního stylu a zdraví, ale také proto, že dává lidem do života důležité vlastnosti. Chtěli bychom, aby se lidé připojili k hodnotám Českého olympijského týmu, abychom vytvořili jeden tým,“ řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. „Kampaň je dlouhodobá a bude pokračovat i po letošních olympijských hrách. Míříme nejen na sportovce, ale na celou společnost, protože věříme, že sport dokáže v lidech probudit to nejlepší.“

Komunikace kampaně

Součástí kampaně, kterou připravila agentura Ogilvy & Mather je rozhlasový spot a minutový televizní šot, který režíroval David Ondříček. Natáčení se zúčastnily desítky dobrovolníků z řad fanoušků. A s nimi olympijští medailisté Věra Čáslavská, Martin Doktor, Šárka Kašpárková, Kateřina Emmons, Květa Pecková-Jeriová a Imrich Bugár, úspěšný krasobruslař Tomáš Verner a stále aktivní hvězdy, atletka Denisa Rosolová a vodní slalomář Jiří Prskavec. Běžkyni ztvárnila herečka Jana Pidrmanová.

„Zapojení ambasadorů z řad aktivních i bývalých olympioniků je pro nás klíčové a průlomové, protože jde o osobnosti, které představují zmíněné hodnoty a dokážou je lidem předat. Naším cílem je zapojit všechny generace a ukázat Čechům, že mohou být hrdí nejen na profesionální sportovce, ale i sami na sebe. Nemusíte vyhrávat závody, abyste měli být na co hrdí,“ uvedl Marek Tesař, marketingový ředitel Českého olympijského výboru.

Rozhlasový spot kampaně Czech Team je vystavěn na příběhu o tom, jak Zátopek věnoval svou zlatou olympijskou medaili australskému soupeři Ronu Clarkovi.

Kompletní webovou prezentaci najdete na www.olympic.cz/czechteam.

Zdroj: ČOV