Na trh byl uveden český cloud s globálními ambicemi

27. 05. 2016 13:41

Do beta verze byl 26.5.2016 spuštěn SnackHost, český cloud s globálními ambicemi. Zákazníci z celého světa si ve SnackHostu mohou pronajmout datový prostor za velmi výhodných podmínek. Projekt SnackHost má české kořeny, nicméně produkt cílí především na zahraniční trhy, v počáteční fázi zejména země západní Evropy, později také Severní a Jižní Ameriky.

 

SnackHost plánuje do dvou let od spuštění nabrat 50 tisíc zákazníků a dostat se na roční obrat kolem čtyř milionů dolarů. Služba zpočátku reálně poběží především na serverech v novém datovém centru ServerPark v Praze a jednom datacentru v texaském Austinu. Později přibude ještě lokace v Jižní Americe.

 

Splnění mezinárodních nároků na provoz a bezpečnost datových center pro nás bylo v ServerParku kvůli mezinárodním ambicím projektu SnackHost naprosto stěžejní,“ potvrzuje tvůrce značky, Damir Špoljarič.

 

Na vývoji nového českého cloudového produktu se pracovalo přes dva roky a aktuálně ho rozvíjí asi 17 lidí. V budoucnu se má tým SnackHostu rozrůst o posily z USA. SnackHost jede v ostré verzi od letošního května.