Štěrkovna Open Music s novým grafickým stylem

25. 03. 2016 8:00

Nové logo festivalu Štěrkovna Open Music

XII. ročník hudebního festivalu Štěrkovna Open Music se opět odehraje na březích Hlučínského jezera od 29. do 31. července. Komunikace bude zastřešena novým grafickým stylem a novým logem, jehož autorem je výtvarník Vladimír Kotek.

V hlavní roli modrásek

Hlavním motivem loga je modrásek bahenní, který obývá louky u Hlučínského jezera, tradičního dějiště festivalu. Změna grafiky souvisí dle pořadatelů s proměnou samotného festivalu, který se dostal do přelomového stádia.

„Silně se soustředíme na komunitní a společenský dopad akce. Ta už není jen přehlídkou hudebních es, i když hvězdy stále hrají jednu z hlavních rolí. Důležitou složkou se stalo společné trávení volného času rodin. Děti si užívají programu na ČEZ Cirkulum scéně, dospělí poslouchají hudbu, projíždí se na plachetnicích,“ řekl pořadatel festivalu David Moravec a dodal: „Výrazně se mění zaměření programu. Letos nese akce přízvisko festival mimořádných projektů. Cílem je nabídnout něco, co jinde návštěvníci neuvidí a neuslyší. To vše chceme promítnout i do nové grafiky. Zůstal sice jeden propojovací prvek, jinak je vše úplně jiné. Hlavním motivem je modrásek bahenní. Vzhledem k tomu, že mu už jedenáct let pravidelně hrajeme tu nejlepší muziku z Česka, Slovenska či Polska, zmutoval a místo tykadel teď má dva krky elektrických kytar. Křídla v logu symbolizují dvě těla tohoto nástroje.“.

Obsazení festivalu

Letos budou k hlavním hvězdám patřit kapely Horkýže Slíže, Chinaski, Mig 21, Jelen a mnoho dalších. Mezi speciální projekty festivalu bude patřit souboj kapel v balkánském rytmu Balkan Battle live nebo pocta Petrovi Hapkovi s názvem Na cestě, ve které Michal Horáček uvede zpěváky Ondřeje Rumla, Lenku Novou, Segrada.

Zdroj: www.patriotmagazin.cz