Tendr na NetMonitor vyhrála společnost Gemius

04. 05. 2016 7:50

Společnost Gemius vyhrála výběrové řízení na projekt měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor. Tendr byl vyhlášen v září loňského roku a do užšího výběru postoupily společnosti Gemius a GfK. Vítězem se nakonec stal Gemius, který dodával měření doposud. Nyní však poskytne podstatně vylepšené funkce služeb a nástrojů.

 

„Pro nabídku společnosti Gemius jsme se rozhodli z několika důvodů: v rámci analýzy dat bude pro odběratele k dispozici funkce gemiusOverNight, která poskytuje data o chování uživatelů hned následující den, což představuje zásadní zkrácení proti současnému stavu. S rostoucím významem streamingu také oceňujeme rozšířené informace o konzumaci videí. Nová funkce také umožní pohled na to, zda je obsah konzumován z domova či z práce,“ uvedl Ján Simkanič, předseda výkonné rady SPIR.

 

Mezi další novinky patří možnost analýzy dat i přes hranice kalendářního měsíce, nový online nástroj pro reportování výsledků anebo přesnější měření času, které rozlišuje, jak se při prohlížení stránek uživatel chová. Odběratelé dat budou moci nových funkcí využít v roce 2017.

NetMonitor je zásadním nástrojem  pro plánování on-line reklamních kampaní, protože poskytuje spolehlivá auditovaná data návštěvnosti internetových médií a především sociodemografického složení jejich návštěvníků. Definuje velikost internetové populace v ČR a sleduje téměř 500 internetových médií.

Zdroj: SPIR