Karel Janeček rozjíždí startupový inkubátor

22. 04. 2016 9:11

Zdroj: http://gistinup.com/

Zdroj: http://gistinup.com/

Miliardář Karel Janeček rozjíždí v Karlíně prostřednictvím společnosti GistinUp nové centrum pro podporu startupů. Chystá se podporovat a rozvíjet inovativní projekty ve střední a východní Evropě a má pro tento účel přichystáno 700 milionů korun.

 

„Jsme v situaci, kdy máme jako lidská společnost ohromný potenciál, musíme ho ale jenom probudit,“ uvedl Janeček pro server Lupa.cz

 

GistinUp založil s Karlem Janečkem ještě Jan Nekovář, který je zároveň šéfem celého projektu. Inkubátor není nijak tématicky omezený, musí být ale funkční. „Naše služby tak poskytujeme jak začínajícím idealistům, tak startupům, které jsou připraveny na globální růst,“ popisuje záběr šéf skupiny externích poradců Vítek Šubert.

 

Jakýkoliv startup, který uznává hodnoty inkubátoru, může poslat nápad. „Do deseti dnů odpovíme, jak rozhodla naše rada mentorů. Každý startup pak dostane přiděleného mentora,“ dodává Šubert. Průměrná délka spolupráce se startupem by se měla pohybovat mezi jedním a dvěma roky s tím, že počet projektů není zatím nijak omezen.

Zdroj: Lupa.cz