Kdo míří do pražského kosmického inkubátoru?

20. 12. 2016 12:54

Pražský inkubátor ESA, zdroj: www.esa-bic.cz

Agentura CzechInvest představila prvních šest start-upů, které zamíří do ESA BIC Prague (pražský inkubátor Evropské kosmické agentury). Půjde o projekty: Festka, NG Aviation, Triphood, TuddyTuddy, Big Terra a InsightART. Úspěšní uchazeči v oblasti využití kosmických techlogií budou  moci čerpat až 50 tisíc eur na dokončení a uvedení projektu na trh.

Zaměření vybraných start-upů

Aplikace Triphood doprovází turistický zážitek originálními příběhy a chce tak k častějšímu pobytu venku přimět hlavně děti.

Aplikace TuddyTuddy zase propojuje cestovatele s místními obyvateli.

Festka vyvíjí nový silniční závodní a trekový cyklorám Spectre.

Cílem NG Aviation je nové řešení v oblasti digitalizace leteckých dat.

Big Terra chce pomoci rozvoji afrického zemědělství.

Spektrální rentgen InsightART nabízí účinný nástroj pro ověřování pravosti uměleckých děl.

Projekty posuzovala komise složená ze zástupců českých partnerů i Evropské kosmické agentury (ESA). „S nadšením sledujeme vstup prvních start-upů do ESA BIC Prague. Vysoká úroveň žádostí nám ukázala, že ve zdejším kosmicky orientovaném byznyse se skrývá extrémně vysoký potenciál. Těšíme se na pokračování spolupráce s CzechInvestem při podpoře těchto start-upů v technickém i obchodním poradenství,“ řekl Frank Salzgeber, vedoucí kanceláře Technology Transfer Programme Evropské kosmické agentury (ESA).

Finanční a poradenská podpora

Vybrané start-upy budou moci v pražském kosmickém inkubátoru čerpat podporu až 50 tisíc eur na dokončení produktů a jejich uvedení na trh. Start-upy získají také přístup ke konzultačním a poradenským službám technologického i podnikatelského charakteru, marketingové podpoře a kontaktům na možné partnery i potenciální investory.

Zdroj: Czechinvest